Poradnik LPP

Jak rozpocząć karierę w salonie sprzedaży?

Pierwsza praca czy początek nowej kariery to ważny moment dla każdego kandydata. Doświadczenia zdobyte w nieznanym nam dotychczas środowisku pracy często definiują dalszy rozwój naszej ścieżki kariery. Jeśli retail, moda i obsługa klienta to kierunki, w których chcesz się rozwijać – poznaj ważne w tej pracy kompetencje oraz codzienne obowiązki pracowników salonów odzieżowych.

Najważniejsze kompetencje i możliwości rozwoju

Środowisko pracy w handlu detalicznym jest bardzo dynamiczne. Elastyczność i szybkie reagowanie na wyzwania pozwalają pracownikom dostosowywać swoje zadania i czas pracy do aktualnej sytuacji w salonie. Podział zadań – rola kierownika salonu – pozwala sprawnie zarządzać codzienną pracą. W jej skład wchodzą: zarządzanie dostawami, obsługa klienta, realizacja zamówień e-commerce, dbanie o wygląd salonu według standardów oraz wiele innych równie ważnych zadań. Każdy pracownik salonu powinien posiadać umiejętności pracy w zespole, którego głównym celem jest zapewnienie klientom satysfakcjonujących doświadczeń zakupowych.

Różne role w salonie gwarantują sprawną i bezproblemową obsługę, która przyciąga nowych klientów i buduje pozytywne relacje w zespole pracowników. Ważne, by członkowie personelu umieli koncentrować się na celu i wspólnie do niego dążyli – każda rola w zespole wymaga zadaniowości i umiejętności zarządzania czasem. W dbaniu o dobre doświadczenia klientów ważne są również umiejętności miękkie – komunikatywność i otwartość.

Osobom rozpoczynającym pracę na stanowisku sprzedawcy zapewniamy wysokiej jakości wdrożenie, które przygotuje cię do wszystkich zadań w nowej pracy. Zdobędziesz potrzebną wiedzę o cyklu życia produktu, zarządzaniu zwrotami, czy pracy z nowoczesnymi technologiami wdrożonymi w salonach naszych marek. Jeśli będziesz chciał/chciała się rozwijać, damy Ci taką możliwość. Po zdobyciu doświadczenia w roli sprzedawcy, możesz awansować na stanowiska: dekorator, kierownik salonu, starszy sprzedawca nie tylko w ramach jednego salonu, lecz także wszystkich czterech pozostałych marek LPP.

Im więcej wiedzy o działalności LPP zdobędziesz, tym łatwiej będzie ci awansować w wewnętrznych strukturach firmy. Mamy tu na myśli różne role w naszych biurach – w Krakowie, Gdańsku lub Warszawie. Świat mody to ogrom możliwości, początkiem kariery w tym ciekawym środowisku może być właśnie praca w salonie odzieżowym!

Sklepy naszych marek – Reserved, Cropp, Mohito, House i Sinsay są najważniejszymi elementami naszej działalności – to właśnie tam klienci poznają nasze kolekcje, budują swoją opinię o całej organizacji i szukają produktów, które pomogą im wyrazić siebie. Praca w retail jest wymagająca, ale przynosi również dużo satysfakcji. Przekonaj się, czy świat mody i handlu to Twoje miejsce do rozwoju, realizacji siebie i budowania swojej kariery.