2023

LPP z planem dekarbonizacji zatwierdzonym przez SBTi

LPP jest pierwszą polską firmą odzieżową, której cele dekarbonizacyjne zostały naukowo zweryfikowane i zatwierdzone przez międzynarodową inicjatywę Science Based Targets (SBTi). Przyjęte przez spółkę zobowiązania obejmują plan redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. w kategoriach, które w największym stopniu odpowiadają za jej ślad węglowy. Uzyskany przez LPP certyfikat potwierdza, że założenia spółki są zgodne z postanowieniami Porozumienia Paryskiego i wpisują się w dążenie do zatrzymania wzrostu globalnego ocieplenia na poziomie 1,5°C.

Debiut marki Sinsay w Grecji

Najmłodsza marka w portfolio Grupy LPP poszerza dostępność oferty stacjonarnej Sinsay o kolejny rynek. Pierwszy salon uruchomiony w greckim Heraklionie staje się początkiem umacniania pozycji marki w regionie Europy Południowej. Na koniec roku, oferta Sinsay w Grecji jest już dostępna w 4 lokalizacjach.

Pierwsze centrum dystrybucyjne LPP za granicami Polski

LPP Logistics uruchomiło w Rumunii nowego centrum dystrybucyjnego o powierzchni 65 tys. mkw. To już drugi obiekt magazynowy zarządzany przez spółkę na rynku rumuńskim, który stał się jednym z kluczowych regionów pod względem potencjału rozwoju LPP. Strategiczna lokalizacja nowej inwestycji pozwoli na obsługę salonów sprzedaży marek odzieżowych Grupy na terenie Rumunii, a także Bułgarii, Węgier, Chorwacji, Macedonii Północnej, Serbii oraz Grecji.

2022

LPP opuszcza rynek rosyjski i obiera nowe kierunki w strategii biznesowej

Wraz z decyzją o sprzedaży rosyjskiej spółki, popartą sprzeciwem wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, LPP zmienia swoją strategię biznesową i zmienia plany rozwojowe z kierunków wschodnich na południe i zachód Europy. W tym samym roku otwiera pierwsze salony marki Sinsay we Włoszech i ogłasza plany rozwojowe w Grecji i Wielkiej Brytanii. Równolegle uruchamia sprzedaż internetową w Serbii.

LPP wprowadza na rynek nowego operatora logistycznego - spółkę LPP Logistics

Nowa spółka w portfolio Grupy to odpowiedź LPP na rosnące znaczenie sprawnie działającej logistyki w całym łańcuchu dostaw. Nowo powołany operator przejmuje proces zarządzanie siecią zaopatrzenia i dystrybucji LPP.

Marka Sinsay wchodzi na rynek włoski

LPP z powodzeniem debiutuje na kolejnych rynkach europejskich, uruchamiając pierwsze salony stacjonarne marki Sinsay we Włoszech. To kontynuacja planu ekspansji polskiej spółki odzieżowej na rynkach Europy Centralnej i Południowej. Klienci nowych lokalizacji zyskują dostęp do pełnego asortymentu marki, obejmującego kolekcje modowe, kosmetyki i elementy wyposażenia wnętrz.

Debiut aplikacji Sinsay

W odpowiedzi na rosnącą popularność m-commerce, marka Sinsay uruchamia swoją aplikację mobilną, stając się jedną z najchętniej pobieranych aplikacji sprzedażowych w Polsce.

2021

LPP otwiera sklepy w Macedonii Północnej i uruchamia sprzedaż internetową w Bułgarii

Spółka LPP umacnia swoją pozycję w Europie Południowo-Wschodniej, będącej regionem o dużym potencjale wzrostu. W rezultacie otwiera pierwsze sklepy stacjonarne w Macedonii Północnej oraz uruchamia sprzedaż online w Bułgarii.

Silky Coders nową spółką w Grupie LPP

LPP podejmuje decyzję o wyodrębnieniu ze struktur firmy dotychczasowego działu IT i powołania odrębnego software house pod nazwą Silky Coders. Nowo utworzona spółka od tego momentu stanowi fundament technologiczny dla wszystkich 5 brandów Grupy.

Reserved wprowadza na rynek aplikację mobilną

LPP debiutuje wśród marek Grupy w kanale sprzedaży m-commerce z pierwszą aplikacją mobilną.

2020

Transformacja LPP w firmę omnichannelową

Nowa rzeczywistość handlowa daje początek daleko idącym zmianom w LPP, nadając nowy kierunek strategii biznesowej firmy na czasy po pandemii. Przeprowadzona transformacja technologiczna, logistyczna i sprzedażowa firmy, w tym pełna integracja kanałów sprzedaży spółki zapoczątkowuje nowy model biznesowy LPP jako organizacji omnichannelowej.

Centrum Dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim przechodzi modernizację i zwiększa moc operacyjną

W 2020 roku dobiega końca rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim. Magazyn zyskuje dodatkową powierzchnię sięgającą łącznie już 100 tys. m2. Tym samym obiekt zostaje wyposażony m.in. w dodatkowe aleje automatycznego magazynu MiniLoad oraz kolejne tunele RFID.

Fundacja Semper Simul przejmuje pakiet kontrolny LPP

Fundacja Semper Simul, będąca większościowym akcjonariuszem spółki, dokonuje przejęcia pakietu kontrolnego LPP, gwarantując trwałe i stabilne zarządzanie firmą rodzinną oraz realizację jej strategii.

2019

LPP debiutuje na kolejnych rynkach i umacnia swoją pozycję e-commerce

Salony stacjonarne wszystkich marek stają się dostępne dla klientów w Bośni i Hercegowinie oraz Finlandii. Ponadto spółka uruchamia sprzedaż internetową w Chorwacji i Ukrainie, a poprzez sklep paneuropejski rozszerza swoją działalność e-commerce w Danii, Austrii, Finlandii, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Portugalii, Belgii, Irlandii, Szwecji, Luksemburgu i Grecji.

Spółka otwiera Fulfillment Center w Rumunii

W ślad za intensywnym rozwojem sprzedaży internetowej oraz planami rozwojowymi w rejonie Europy Południowo-Wschodniej, LPP uruchamia magazyn typu Fulfillment Center pod Bukaresztem.

LPP ogłasza nową Strategię Zrównoważonego Rozwoju

Chcąc ograniczyć swój wpływ na środowisko, spółka przyjmuje drugą już Strategię Zrównoważonego Rozwoju LPP ,,For People For Our Planet”, przewidzianą do realizacji na lata 2020 – 2025. Jej cele obejmują 4 kluczowe filary: produkty i produkcję, bezpieczeństwo chemiczne, zarządzanie plastikiem oraz infrastrukturę.

2018

Ekspansja marek LPP w Słowenii, Izraelu i Kazachstanie

Spółka kontynuuje ekspansję zagraniczną i otwiera salony stacjonarne swoich marek w Słowenii i Kazachstanie oraz uruchamia pierwsze salony Reserved w formule franczyzowej w Izraelu.

LPP staje się firmą rodzinną

Założyciele spółki, w celu zapewnienia jej długofalowej ciągłości i uniknięcia rozdrobnienia kapitału LPP w przyszłości, podejmują decyzję o utworzeniu fundacji rodzinnych i wniesieniu tam posiadanych przez siebie akcji.

2017

Reserved debiutuje w Wielkiej Brytanii i rozszerza działalność e-commerce

LPP otwiera pierwszy salon Reserved przy Oxford Street w Londynie. Debiut flagowej marki LPP na jednej z najbardziej prestiżowych ulic handlowych świata to kolejny etap realizowania globalnej strategii i ważny krok w międzynarodowej ekspansji polskiej firmy. Równolegle uruchamia sprzedaż internetową na Litwie, Łotwie, w Estonii, Rosji i Wielkiej Brytanii.

Spółka kontynuuje zagraniczną ekspansję i debiutuje na Białorusi i w Serbii

LPP otwiera salony Reserved, House i Cropp na Białorusi, a także Reserved i Sinsay w Serbii.

LPP nawiązuje współpracę z SGS

W celu zwiększenia nadzoru nad fabrykami produkującymi dla LPP w Bangladeszu, firma decyduje się na współpracę z międzynarodowym audytorem SGS, celem weryfikacji przestrzegania przez dostawców w Bangladeszu Kodeksu Postępowania LPP.

2016

LPP debiutuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i kontynuuje ekspansję e-commerce

Reserved umacnia swoją pozycję na Bliskim Wschodzie i otwiera pierwszy salon Reserved w Abu Zabi. W tym samym roku spółka poszerza zasięg swojej oferty internetowej o rynek węgierski.

Spółka otwiera tysięczny salon w Polsce

LPP kontynuuje rozwój swojej sieci sprzedaży i otwiera w Polsce swój tysięczny salon. Sklepy na rodzimym rynku stanowią już 60% w całym portfolio sieci stacjonarnej spółki pod względem liczby salonów i przeszło 50% pod względem powierzchni handlowej.

LPP przystępuje do porozumienia Otwarte Klatki

W ramach inicjatyw mających na celu ochronę dobrostanu zwierząt, LPP przystępuje do porozumienia Otwarte Klatki i rezygnuje z wykorzystywania naturalnych futer w kolekcjach swoich marek. Tym samym dołącza do międzynarodowej inicjatywy Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer).

2015

Spółka debiutuje na Bliskim Wschodzie, umacnia obecność w Niemczech i rozszerza zasięg oferty online

Marka Reserved debiutuje w Egipcie, Katarze, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. W tym samym roku otwiera również kolejne salony stacjonarne w Niemczech, w tym największy na tym rynku - w Stuttgarcie o powierzchni aż 4 tys. m2. Równolegle poszerza zasięg dostępności internetowej Reserved o rynki Europy Wschodniej takie jak Czechy, Słowacja i Rumunia.

LPP rozwija sieć logistyczną i rozbudowuje CD Pruszcz Gdański

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń magazynową, spółka podejmuje decyzję o podwojeniu powierzchni Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim do 66 tys.m 2.

Oficjalne otwarcie Biura Przedstawicielskiego LPP w Bangladeszu

PP uruchamia drugi zagraniczny oddział spółki w Azji, odpowiedzialny za koordynację i nadzór produkcji w bangladeskich fabrykach. Do zadań biura należą m.in. audyty zakładów produkcyjnych realizujących zamówienia dla LPP pod kątem jakości produkcji, ale też bezpieczeństwa i warunków pracy.

2014

LPP otwiera pierwsze salony Reserved w Niemczech i debiutuje z pełnym portfolio marek w Chorwacji

Reserved wchodzi na rynek niemiecki i otwiera salony w Stuttgarcie, Hanowerze oraz Bremie. Równolegle spółka uruchamia sprzedaż stacjonarną wszystkich swoich marek w chorwackim Zagrzebiu.

LPP awansuje do giełdowego indeksu WIG20

Zaledwie po 13 latach obecności na GPW, LPP awansuje do indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów na warszawskiej giełdzie. Od sierpnia 2014 jest także notowana w indeksie MSCI Poland.

Reserved uruchamia sprzedaż internetową na pierwszym rynku zagranicznym

W miarę rozwoju i powodzenia rynku e-commerce w handlu detalicznym, LPP podejmuje decyzję o rozpoczęciu sprzedaży internetowej swojej flagowej marki Reserved na rynku niemieckim.

2013

Portfolio LPP wzbogaca się o markę Sinsay

Spółka powołuje kolejną markę odzieżową. Tym samym wzbogaca swój portfel o asortyment modowy z segmentu value for money dedykowany nastoletnim dziewczynom. Tego samego roku LPP rozpoczyna ekspansję marki na rynkach zagranicznych - w Rosji, Czechach i na Litwie.

Spółka przystępuje do międzynarodowego porozumienia ACCORD

LPP jako jedyna polska firma odzieżowa przystępuje do porozumienia ACCORD, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa w fabrykach produkujących odzież w Bangladeszu.

2011

LPP rozpoczyna działalność e-commerce

Spółka uruchamia sprzedaż internetową i rozpoczyna realizację pierwszych zamówień e-commerce w Polsce.

2008

LPP oddaje do użytku nowoczesne Centrum Dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim

LPP uruchamia swoje pierwsze profesjonalne centrum dystrybucyjne o powierzchni 30,5 tys. m2 oparte na procesach paletowych, zapewniające dostawy do salonów marek z portfolio LPP.

House oraz Mohito nowymi markami w portfolio firmy

W wyniku połączenia ze spółką Artman będącą właścicielem brandów - House oraz Mohito - LPP powiększa swoje portfolio marek odzieżowych, stając się największą siecią detaliczną sektora tekstylnego w Polsce.

Spółka debiutuje na rynku bułgarskim

LPP podejmuje decyzję o rozbudowie sieci sprzedaży w Europie Południowo-Wschodniej i otwiera salony swoich marek w Bułgarii.

2007

Spółka podbija rynek rumuński

LPP podejmuje decyzję o zwiększeniu obecności swoich marek w Europie i debiutuje na południu kontynentu.

2006

LPP kontynuuje zagraniczną ekspansję marki Cropp

Cropp podbija kolejne rynki - rosyjski, litewski i czeski.

2005

Cropp wchodzi na zagraniczne rynki

Marka otwiera pierwsze sklepy w Estonii, na Łotwie i Słowacji.

2004

W portfolio spółki debiutuje druga marka - Cropp

Na fali sukcesu, jaki odniosło Reserved, LPP powołuje do życia markę Cropp, powstałą z myślą o młodych odbiorcach, stawiających na indywidualizm i wyrażanie unikalnego stylu.

LPP otwiera 100. salon Reserved

Spółka rozbudowuje sukcesywnie swoją sieć sprzedaży, czego efektem jest 100. sklep Reserved.

2003

LPP otwiera kolejne sklepy za granicą

Spółka kontynuuje politykę ekspansji i poszerza swoje portfolio rynków zagranicznych o Litwę, Ukrainę oraz Słowację.

2002

Początek ekspansji zagranicznej Reserved

LPP wchodzi na pierwsze zagraniczne rynki i otwiera salony stacjonarne w Rosji, Czechach, Estonii, Łotwie i na Węgrzech.

2001

Debiut spółki na warszawskiej GPW

LPP wchodzi na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych celem pozyskania kapitału na dalszy intensywny rozwój spółki w Polsce i poza jej granicami. W dniu pierwszego notowania cena akcji LPP wynosi 48 zł.

1998

Pierwsze salony marki Reserved wchodzą na rynek

Właściciele podejmują decyzję o stworzeniu autorskiej marki - Reserved i budowę własnej sieci detalicznej.

1997

Oficjalne otwarcie Biura Przedstawicielskiego LPP w Szanghaju

Pracownicy pierwszej zagranicznej placówki wspierają centralę we współpracy z dostawcami i poszczególne etapy produkcji, a także sprawują kontrolę jakości.

1995

Firma Mistral przekształca się w LPP

Nazwa firmy zostaje zaczerpnięta od pierwszych liter nazwisk jej założycieli: Jerzy Lubianiec, Marek Piechocki i Partnerzy.

1991

Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec zakładają spółkę Mistral

Wspólnicy rozpoczynają hurtowy handel odzieżą.