Flagowa marka LPP

Reserved to flagowa marka polskiej firmy rodzinnej LPP. Została założona w Polsce w 1998 roku. Od tego czasu zyskała silną reputację i wysoką rozpoznawalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Kolekcje największej polskiej marki modowej są interpretacją wiodących światowych trendów, tworzone z uwagą na dynamicznie rozwijające się potrzeby jej odbiorców. Reserved jako lider w Europie Środkowo-Wschodniej pozostaje marką pierwszego wyboru dla osób poszukujących funkcjonalnych i modnych stylizacji, idealnych nie tylko na co dzień, ale i okazje, które wymagają specjalnej oprawy.

Salony Reserved funkcjonują w 25 krajach, a oferta marki dostępna jest też w sklepach online docierając do klientów na 35 rynkach w tym w Unii Europejskiej, Ukrainie, na Bliskim Wschodzie czy Kazachstanie. Marka działa zgodnie ze strategią omnichannel, umożliwiającą pełen dostęp do produktów bez względu na kanał sprzedaży. Wspierana jest innowacyjnym systemem dystrybucji oraz najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, w tym RFID. Pozwala to na precyzyjną alokację towarów, zgodną z zapotrzebowaniem konkretnych lokalizacji oraz na dopasowanie asortymentu do preferencji klientów.

Reserved od kilku lat konsekwentnie rozwija markę odpowiadając na współczesne wyzwania klimatyczne. Tworzy modę przy coraz większym udziale kolekcji wykonanych z bardziej zrównoważonych materiałów, cechujących się m.in. niższym śladem węglowym niż konwencjonalne odpowiedniki. Przy tym, w coraz większym stopniu zwraca uwagę na sam proces produkcji, który przy zastosowaniu współczesnych rozwiązań, może z powodzeniem być realizowany przy użyciu mniejszej ilości wody i energii.