Odcinek #4

Producent sesji zdjęciowych jest jak dyrygent orkiestry – nadaje rytm i kierunek całej idei kreatywnej, troszcząc się o każdy pojedynczy element scenografii i stylizacji. W tym zawodzie nie brakuje szczypty adrenaliny, ani ciekawych wyzwań (w końcu jak często macie okazję pracować w zabytkowej zajezdni pociągów?). Równie emocjonująco może wyglądać ścieżka kariery – Jaśmina Sołtysiak, producentka w marce Sinsay* wie o tym doskonale! Jej złota zasada? Pomysłów nie chowa się do szuflady – pomysły się realizuje!

Zapraszamy do przesłuchania podcastu z Jaśminą.

IconYoutube
IconApple Podcast
IconSoundcloud
Jaśmina Sołtysiak

„Moją najważniejszą radą jest bycie głośnym, widocznym (…). To smutne, ile niewykorzystanych idei poszło w odstawkę, bo ktoś stwierdził, że boi się o nich powiedzieć”.

Streszczenie rozmowy

Czym zajmuje się producentka sesji zdjęciowych?

Główną rolą producentki jest pełna organizacja sesji zdjęciowej, od ustalenia idei z art directorem marki po przekazanie materiałów do publikacji czy druku. Obejmuje to współpracę z zespołem (stylistami, fotografami) jak i działem przygotowania produktu, szukanie lokacji, zakup potrzebnych elementów i bookowanie modelek. Osoba na tym stanowisku odpowiada za dużą część wizerunku danej marki.

Jak zaczęła się przygoda Jaśminy z Sinsay’em?

Najpierw była stażystką, a później asystentką działu. Nie bała się nowych wyzwań i otwarcie mówiła o swoich pomysłach. Zaczynała od robienia zdjęć produktowych flat lay, później prowadziła cykl „sinsay haul” na Snapchacie, a następnie na Instagramie marki. Tworzone przez nią relacje z przeglądem nowych produktów oglądało nawet 100 000 obserwatorów!

Jak wygląda proces przygotowania sesji zdjęciowej?

Wszystko zaczyna się od zapoznania się z prezentacją kolekcji sezonowej, zebrania informacji na jej temat oraz stworzenia harmonogramu produkcji. Po zespołowej burzy mózgów powstaje brief oraz moodboard – plansza inspiracyjna, wyznaczająca stylistykę sesji. Wszystkie ustalenia należy przekazać zespołowi, trzeba także zabookować modeli i zamówić elementy potrzebne do sesji. Całość przygotowań zajmuje trzy tygodnie, a w przypadku dużych sesji sezonowych, nawet dwa lub trzy miesiące…

*Obecnie Jaśmina pracuje na stanowisku lidera ds. wsparcia produkcji kontentu w marce Sinsay.