Odcinek #5

Wiceprezesa zarządu, Przemysława Lutkiewicza, spotkacie na co dzień blisko ludzi, na korytarzach gdańskiej centrali. Z LPP związany jest od 2008 roku – odpowiada za obszar finansów, controllingu, audytu wewnętrznego oraz relacji inwestorskich. Wykształcenie zdobył w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni, jest też absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studiów Podyplomowych na Politechnice Gdańskiej. Pasja do ekonomii okazała się najsilniejsza. Jak sam twierdzi, w pracy z finansami nie ma mowy o rutynie, za to zawsze znajdzie się miejsce na nieszablonowe i odważne pomysły. Poznajcie emocjonujące kulisy pracy w firmie odzieżowej z perspektywy członka zarządu!

Zachęcamy do przesłuchania rozmowy z Przemysławem.

IconYoutube
IconApple Podcast
IconSoundcloud
Przemysław Lutkiewicz

„Najbardziej cenię to, że mogę podejmować decyzje, to że na moim stanowisku i w obszarze finansów jest duża decyzyjność i to, że nie ma tej sztampy, nie ma rutyny, ciągle coś się dzieje i nigdy się nudzę”.

Streszczenie rozmowy

Czym zajmuje się wiceprezes ds. finansów i controlingu?

Odpowiada za finanse, controling finansowy, controlling operacyjny, audyt wewnętrzny, nadzorowanie spółek zagranicznych od strony back office’owej oraz obserwację wymagań rynku. Jest odpowiedzialny za raportowanie finansowe i niefinansowe. Tworzy plany i prognozy oraz planuje budżety na bazie dostępnych danych, bierze udział w cyklicznych konferencjach wynikowych.

 

Dlaczego Przemek Lutkiewicz zdecydował się na rozwój kariery w finansach, co najbardziej ceni w swojej pracy?

Finanse, ekonomia, zarządzanie – te przedmioty zaintrygowały go na studiach w Wyższej Szkole Morskiej, dlatego zdecydował się na wybór zarządzania jako drugiego fakultetu. Interesował go świat finansów i giełda, rozwijał swoją pasję czytając książki anglojęzyczne o ekonomii. Według Przemka całe finanse opierają się na prostej matematyce, kluczowe jest jednak uwzględnienie jak największej ilości możliwości i zmiennych. W swojej pracy docenia brak rutyny i dużą decyzyjność.

 

Jak współpracują ze sobą członkowie zarządu LPP?

Co tydzień odbywają się spotkania zarządu, podczas których jego członkowie przedstawiają najważniejsze informacje ze swoich obszarów i podejmują decyzje. Przemek Lutkiewicz omawia wyniki finansowe i rentowność biznesów, Jacek Kujawa – tematy związane z logistyką,  Sławek Łoboda – kwestie najmu, a Marek Piechocki – informacje dotyczące wszystkich brandów marek LPP. W wyjątkowych sytuacjach, tak jak podczas pandemii, takie spotkania odbywają się częściej. Członkowie zarządu często jedzą wspólny lunch w firmowej kantynie, i wykorzystują ten czas na rozmowę o bieżących kwestiach.