Ogród w domu dla dzieci Fundacji dla Rodziny „Ogniska Nadziei”

Fundacja LPP sfinansowała rearanżację ogrodu w jednym z domów dla dzieci Fundacji dla Rodziny „Ogniska Nadziei”. W nasadzaniu nowych roślin pomagali WolontWariaci z LPP. W akcję włączyli się ównież podopieczni Fundacji, aktywnie zmieniając otoczenie wokół domu w przyjazną przestrzeń, służącą zarówno do aktywności fizycznej, jak i wypoczynku na świeżym powietrzu. W akcji wzięło udział ponad 20 wolontariuszy z LPP.

Parkolada

Fundacja LPP wsparła projekt Fundacji Innowacji Społecznej, pomagając w remoncie i wyposażeniu Parkolady. Parkolada to zarówno przedsiębiorstwo społeczne, jak i kawiarnia, gdzie zatrudnienie znajdują wychowankowie domów dla dzieci w Gdańsku.

Wsparcie dziecięcych placówek ochrony zdrowia

W ramach dotychczasowych działań pomalowaliśmy i wyremonowaliśmy wiele szpitalnych oddziałów oraz Przychodnię Leczenia Mukowiscydozy w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku. Po akcji montowania kolorowych obrazków na suficie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci w Szpitalu Copernicus w Gdańsku, w 2019 roku wróciliśmy w to samo miejsce, by ozdobić korytarz.

Fundacja z Pompą otrzymała od nas wsparcie na doposażenie Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W Krakowie cyklicznie współpracujemy z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym.

Rearanżacja „So Eat”

Zaprojektowaliśmy i dokonaliśmy rearanżacji restauracji, która działa na zasadach firmy społecznej i jest miejscem, gdzie wychowankowie domów dla dzieci prowadzonych przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej, mogą rozpocząć pierwszą pracę, podjąć próbę samodzielności oraz zdobyć cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Do Nasadzenia

Byliśmy partnerem wydarzenia „Do nasadzenia” organizowanego przez firmę TORUS. Jego celem była odbudowa lasu na terenie Lipusza, który został zniszczony przez nawałnicę w 2017 roku. Od momentu zapoczątkowania inicjatywy, wzieło w niej udział 272 pracowników LPP oraz ich bliskich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do odtworzenia lasu