Odcinek #1

Jak cię widzą, tak cię piszą! Witryny to wizytówki każdego sklepu, a statystyki są nieubłagane – każdorazowo poświęcamy im zaledwie niecałą sekundę uwagi! Tyle wystarczy, by wzbudzić nasze zainteresowanie… lub jego brak. Jak to wszystko działa? Słuchając rozmowy z Martą Ślazińską, menedżerem ds. witryn, poznacie tajniki i strategie tworzenia skutecznych wystaw.

Zachęcamy do posłuchania rozmowy z Martą.

IconYoutube
IconApple podcast
IconSoundcloud
Marta Ślazińska

„Jesteśmy mostem, łączącym dwa miasta – sprzedaż i wizerunek. Zawsze musimy być pośrodku i połączyć te dwie wartości w jedno”.

Streszczenie rozmowy

Co jest najważniejsze w projektowaniu witryn sklepowych?

Osoby odpowiedzialne ze dekoracje i stylizacje na manekinach nie mają łatwego zadnia. Z badań wynika, że klient poświęca uwagę witrynie jedynie przez 0,4 sekundy! Ich projektowanie musi łączyć ze sobą dwa aspekty: kreatywny i analityczny. Z jednej strony, design okien wystawowych powinien odzwierciedlać i spajać trendy aktualne w danym sezonie oraz przyciągać wzrok. Z drugiej strony, musi uwzględniać kwestie logistyczne: transport elementów czy czas potrzebny na ich rozłożenie i wystylizowanie przez pracowników salonów.

Skąd czerpie się inspiracje do projektowania witryn?

Wszystko zaczyna się od koncepcji dyrektora kreatywnego na dany sezon. Na podstawie zmian społecznych, kulturowych i modowych przygotowuje on prezentację, wyznaczającą główny kierunek stylistyczny. Inspiracje do realizacji projektu witryn czy tworzenia stylizacji na manekinach można czerpać zewsząd: z natury, kontaktów z ludźmi, analizy konkurencji, podróży, wystaw, architektury, książek czy serwisów branżowych. Ważnym elementem są targi, przedstawiające nowinki dotyczące mebli, dekoracji czy manekinów.

Czym zajmuje się manager ds. witryn?

Celem managera jest to, by wizerunek marki był jak najlepiej prezentowany na witrynach salonów marki we wszystkich krajach, na których obecny jest dany brand. Razem z zespołem dba o to, by wizja nakreślona przez dyrektora artystycznego odzwierciedlała się w wyglądzie okien wystawowych poprzez dekoracje, manekiny, oświetlenie czy stylizacje ubrań. Współpracuje także z innymi zespołami: działem przygotowania produktu, logistyką czy marketingiem.

*Obecnie Marta Ślazińska rozwija swoją karierę poza LPP.