LPP laureatem trzech nagród w konkursie CEE Retail Awards

LPP laureatem trzech nagród w konkursie CEE Retail Awards

Europaproperty.com przyznało nagrody najlepszym podmiotom rynku nieruchomości handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. LPP i jej marki zdobyły w sumie aż trzy statuetki. Gdańską spółkę doceniono w kategorii Sprzedawca Internetowy. Nagrodę w kategorię Marka branży fashion z salonami o powierzchni pow. 1 tys. mkw. przyznano marce Reserved, natomiast tytuł Marki branży fashion z salonami o powierzchni pow. 600 mkw. powędrował do Sinsay, najmłodszego brandu w portfolio polskiego producenta.

CEE Retail Awards to nagrody, które od piętnastu lat przyznaje europaproperty.com, wydawca magazynów i organizator wydarzeń branży nieruchomości komercyjnych. W tym roku statuetki przyznane zostały w ponad 30 kategoriach, gromadząc rekordową liczbę uczestników, w tym ponad 100 handlowców aktywnie działających w regionie. LPP zdobyło najwięcej nagród wśród nominowanych najemców.

Gdańska spółka zwyciężyła w kategorii Sprzedawca Internetowy. Jury doceniło konsekwentny rozwój i wzmocnienie modelu omnichannel polskiego producenta. Wyróżniono także inwestycje w centra dystrybucyjne oraz implementację nowych technologii w działalności firmy, w tym coraz większe usprawnienie dostaw i obsługi klienta. Dodatkowym atutem był sukces dwóch aplikacji mobilnych marek – Reserved i Sinsay, które w ostatnim roku osiągnęły wysokie oceny w rankingach użytkowników oraz znalazły się w czołówce pod względem liczby pobrań.

Dwie pozostałe nagrody trafiły bezpośrednio do marek Reserved i Sinsay. Pierwsza z nich zdobyła laur w kategorii Marka branży fashion z salonami o powierzchni przekraczającej 1 tys. mkw., z kolei Sinsay zwyciężył wśród Marek branży fashion z salonami o powierzchni pow. 600 mkw.

W przypadku Sinsay z pewnością dostrzeżony został ubiegłoroczny dynamiczny i mocno zdywersyfikowany rozwój marki w Polsce i regionie CEE, który cały czas jest kontynuowany. W przypadku Reserved zwraca uwagę oferta brandu, jej dopasowanie do oczekiwań klientów, ale też atrakcyjność kolekcji limitowanych, wykonanych z wysokiej jakości materiałów w zgodzie z najnowszymi modowymi trendami. Nie bez znaczenia są działania marketingowe marki, a w szczególności współpraca z influencerami i gwiazdami światowego formatu. Zwycięstwo Reserved to również zasługa konsekwentnej pracy nad salonami – wizualnymi aspektami wnętrz  oraz  ich lokalizacją w prestiżowych galeriach handlowych – podkreśla Magdalena Tatol, Leasing & Expansion Director w LPP.

Nagrody we wszystkich kategoriach CEE Retail Awards przyznawane są przez jury, w skład którego wchodzą dyrektorzy galerii handlowych, przedstawiciele kluczowych najemców, reprezentanci dużych agencji retail, właścicieli obiektów handlowych, inwestorzy oraz developerzy.

Często w skład jury konkursu wchodzą przedstawiciele naszej bezpośredniej konkurencji – osoby z branży retail, czyli ze środowiska, w którym na co dzień się „poruszamy”. Tym bardziej więc cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni i docenieni również przez tak wymagające grono – mówi Magdalena Tatol.

________________________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki czy Tel Awiw. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na blisko 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć ponad 1800 salonów o łącznej powierzchni 1,5 mln m2 i każdego roku dystrybuuje odzież oraz akcesoria na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla ponad 24 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.