LPP SA nowym klientem Arvato Polska

LPP SA nowym klientem Arvato Polska

LPP SA podpisało umowę o współpracy na obsługę logistyczną kanału e-commerce z Arvato Polska, liderem w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych. Obsługa sklepów on-line marek LPP (Reserved, Mohito, House i Sinsay) prowadzona będzie z dedykowanego dla tego celu magazynu Arvato położonego w Centralnej Polsce.

LPP SA powierza Arvato Polska obsługę e-commerce marek: Reserved, Mohito, House oraz Sinsay, co daje wolumen kilkunastu milionów wysyłanych sztuk produktów rocznie. W ramach obsługi logistycznej Arvato będzie odpowiadać za kluczowe elementy całego procesu, czyli: magazynowanie, kompletację i pakowanie, wysyłkę kurierską, obsługę zwrotów i reklamacji oraz usługi specjalistyczne (przepakowywanie, etykietowanie, wymianę folii, kontrolę jakościową) takiego asortymentu jak: odzież, obuwie, torebki oraz akcesoria.

W związku z podpisanym kontraktem w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni Arvato powiększy swoją powierzchnię magazynową o kolejne 30 tys. m2 z możliwością dalszej ekspansji w ciągu najbliższych 3 lat do 60 tys. m2 oraz zwiększy zatrudnienie o około 500 osób w pierwszym roku projektu. Inwestycja, jako dedykowane rozwiązanie projektowe, opiewać będzie na kilkanaście milionów złotych i będzie zlokalizowana w Centralnej Polsce.

– LPP SA od lat z sukcesami rozwija swoją pozycję w branży i jest obecnie największą firmą odzieżową w Europie Środkowo-Wschodniej. Cieszymy się, że na swojego partnera wybrała Arvato Polska, firmę z wieloletnim doświadczeniem w branży e-commerce, obsługującą marki europejskich liderów w segmencie fashion. Obsługa tak złożonego projektu logistycznego to dla nas wyzwanie, ale przede wszystkim satysfakcja z powierzenia nam możliwości współtworzenia sukcesu największej polskiej firmy odzieżowej w tak dynamicznie rozwijającym się kanale, jakim jest e-handel – komentuje Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor SG SCM, Członek Zarządu w Arvato Polska.

Start operacyjny projektu planowany jest na początek października 2017 roku. W magazynie będą realizowane wysyłki zarówno na teren Polski, jak i za granicę (do Niemiec, Czech, Słowacji, Rumunii Węgier, krajów bałtyckich, a także na rynek angielski).

Outsourcing logistyki sprzedaży internetowej to dla naszej spółki doskonałe rozwiązanie. Będziemy współpracować z najlepszymi specjalistami i korzystać z ich wieloletniego doświadczenia operacyjnego w zakresie logistycznej obsługi kanału e-commerce. Ponadto operacje te zostaną zlokalizowane w najdogodniejszym dla nas pod względem dystrybucji miejscu w Polsce. Dzięki temu należące do LPP centrum logistyczne na Pomorzu będzie koncentrować się teraz niemal wyłącznie na obsłudze sieci stacjonarnej liczącej ponad 1700 sklepów, zlokalizowanych w 18 krajach. W ramach obsługi e-commerce nasze Centrum Logistyczne w Pruszczu Gdańskim obsługiwać będzie klientów internetowych marki Cropp – obsługa i wysyłka pozostałych zamówień, dla marek Reserved, Mohito, House i Sinsay, realizowana będzie z magazynu naszego partnera w Strykowie – dodaje Jacek Kujawa, wiceprezes LPP S.A. odpowiedzialny za rozwój e-commerce.

Na potrzeby projektu w Centrum Dystrybucyjnym zostanie zatrudnionych około 500 osób. Nowym pracownikom Arvato Polska oferuje pracę w dynamicznym i rozwijającym się zespole oraz zdobycie doświadczeń w branży e-commerce. Dodatkowo, Arvato zapewni pracownikom bezpłatny dojazd, posiłek oraz pakiet medyczny lub sportowy. W oddziale funkcjonował będzie również Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Rekrutacja do nowego oddziału w pełni zintensyfikuje się pod koniec czerwca br. Osoby zainteresowane prosimy o odwiedzenie strony www.modnalogistyka.pl lub kontakt pod adresem: rekrutacja.strykow@arvato.pl.

Poniżej prezentujemy wizualizację magazynu Arvato w Strykowie ( źródło Arvato).

Wizualizacja magazynu SEGRO

***

O LPP S.A.

Największa firma odzieżowa w Europie Środkowo-Wschodniej, działająca od ponad 21 lat. Spółka zarządza pięcioma rozpoznawalnymi markami: RESERVED, Cropp, House, MOHITO i SiNSAY, dystrybuowanymi w 18 krajach w Europie, Afryce oraz Azji. Sklepy on-line oraz salony stacjonarne marek co roku odwiedzają miliony klientów. Spółka posiada sieć ponad 1700 salonów i tworzy miejsca pracy dla ponad 22 tysięcy pracowników w biurach i strukturach sprzedaży, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Hamburgu, Szanghaju, Pradze, Moskwie, Kijowie i Budapeszcie. Tylko w 2016 roku grupa sprzedała ponad 120 milionów sztuk odzieży i akcesoriów, osiągając przychody w wysokości ponad 1,3 mld euro.

Od 2001 r. LPP S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2014 r. awansowała do indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów warszawskiego parkietu. Osiągane wyniki to efekt konsekwentnego działania, opartego na sprawnym modelu biznesowym, na który obok umiejętności szybkiego reagowania na dynamicznie zmieniające się trendy i dotarcia do klientów z modnymi produktami, składa się także zasięg prowadzenia działalności oraz racjonalna polityka zarządzania kosztami.

O Arvato Polska

Arvato Polska, wchodząca w skład Grupy Arvato, jest częścią międzynarodowego koncernu medialnego Bertelsmann SE & Co. KGaA. Arvato Polska to zespół zaufanych doradców, który wspiera klientów w realizacji celów.

Firma świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe w zakresie 3 grup rozwiązań: SCM (logistyka kontraktowa, obsługa programów lojalnościowych, e-commerce, healthcare), CRM (wielokanałowa obsługa klientów – call/contact center, back office, telesprzedaż) oraz FS (specjalistyczne usługi finansowe: faktoring, monitoring należności, windykacja, postępowanie sądowe i egzekucyjne, zakup wierzytelności, BPO finansowe, risk management).

Arvato wspiera swoich klientów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga im optymalizować ich kluczowe procesy, zwiększając tym samym ich przewagę konkurencyjną na rynku.

Grupa Bertelsmann Media Sp. z o.o. posiada pięć oddziałów Contact Center, pięć centrów dystrybucyjnych, trzy centra BPO finansowego oraz biuro handlowe. W czternastu lokalizacjach zatrudnia ponad 3500 współpracowników.

Arvato Polska zapewnia kompleksowe usługi dla sektora e-commerce. Oferta, tworzona według zasady „One Stop E-commerce”, obejmuje pełne wsparcie z zakresu zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, logistyki oraz finansów i księgowości. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w obsłudze procesów operacyjnych, wiedzy eksperckiej na temat kompleksowej wysyłki B2C i B2B oraz elastycznej ofercie, Arvato zapewnia sklepom on-line możliwość uzyskania natychmiastowych korzyści biznesowych, wpływając na zwiększenie poziomu satysfakcji klientów.

Więcej: www.arvato.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Marta Chlewicka
Rzecznik Prasowy LPP
media@lpp.com

Małgorzata Różańska
Kierownik ds. PR & Marketingu
arvato Polska
tel.: 61 845 13 76
kom. 601 91 93 43
malgorzata.rozanska@arvato.pl