LPP w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

LPP w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

LPP po raz czwarty wzięło udział w Rankingu Odpowiedzialnych Firm i ponownie zanotowało wzrost pozycji zajmując miejsce w ścisłej czołówce. W klasyfikacji generalnej gdańska spółka awansowała na piątą pozycję, a w zestawieniu branży handel znalazła się na podium.

Ranking Odpowiedzialnych Firm jest zestawieniem największych spółek działających w Polsce, które oceniane są przez pryzmat zarządzania odpowiedzialnością społeczną biznesu. Firmy weryfikowane są pod kątem stosowania niezbędnych instrumentów na drodze doskonalenia polityki, struktur i procesów w realizacji wyzwań zrównoważonego rozwoju.

Od 2018 roku organizatorem rankingu jest Kozmiński Busines Hub, a partnerem merytorycznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podstawą do jego stworzenia jest ankieta, którą samodzielnie wypełniają firmy uczestniczące w projekcie. W tym roku było ich ponad siedemdziesiąt.

W tegorocznym, siedemnastym Rankingu Odpowiedzialnych Firm, LPP wzięło udział po raz czwarty i odnotowało kolejny wzrost pozycji. W zestawieniu ogólnym gdańska spółka znalazła się na piątym miejscu zdobywając 85 proc. całkowitej punktacji, w skład której wchodzi analiza poszczególnych aspektów ESG. Najwięcej punktów, bo aż 20, a więc tyle co zwycięzca rankingu, LPP zdobyło za działania z zakresu S, związanego ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

 

– Od wielu lat jednym z najważniejszych aspektów działalności LPP jest dążenie do środowiskowej i społecznej równowagi. Konsekwentna realizacja celów zawartych w naszej strategii zrównoważonego rozwoju to ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz dbałość o człowieka. Jedną z nadrzędnych zasad LPP jest odpowiedzialne i etyczne prowadzenie biznesu, a więc dążenie do tego aby nasi pracownicy, współpracownicy oraz kontrahenci działali zgodnie z wartościami firmy. Jesteśmy świadomi, że skala wyzwań jest wciąż spora i dlatego intensywnie angażujemy się w kolejne projekty ułatwiające prowadzenie zrównoważonego biznesu – podkreśla Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji wewnętrznej i CSR w LPP.

Poza klasyfikacją generalną organizatorzy publikują również zestawienia sektorowe. LPP w kategorii handel po raz pierwszy znalazło się na podium, na wysokim, drugim miejscu.

W poprzednich edycjach ROF gdańska spółka zajmowała odpowiednio 10, 12 i 8 miejsce.

____________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki czy Tel Awiw. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na blisko 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć ponad 2000 salonów o łącznej powierzchni 1,7 mln m2 i każdego roku dystrybuuje odzież oraz akcesoria na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla blisko 30 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.