LPP wspiera Gdański Uniwersytet Medyczny w walce z epidemią

LPP wspiera Gdański Uniwersytet Medyczny w walce z epidemią

Dziesięć tysięcy wielorazowych osłon na twarz wkrótce trafi do studentów, doktorantów i pracowników Uczelni. To efekt współpracy między Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i polską firmą odzieżową LPP.

– Bezpieczeństwo studentów, doktorantów i pracowników Uczelni jest dla mnie priorytetem. Dzięki dobrej współpracy z firmą LPP udało się uszyć osłony, które oprócz wyjątkowych walorów estetycznych spełniają swoją zasadniczą funkcję, czyli przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Nośmy maseczki, tylko w ten sposób chronimy siebie i swoich najbliższych – mówi prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed.

Osłony są wykonane w 100 procentach z bawełny, by zapewnić maksymalny komfort noszenia. Jest do nich dołączony woreczek do przechowywania i instrukcja obsługi wydrukowana na papierze ekologicznym. Całość zapakowana jest w kartonik. Maseczki są zaprojektowane w nowoczesnym stylu, i dostępne w wersji damskiej i męskiej.

– To był spontaniczny projekt. Kiedy dowiedzieliśmy się o inicjatywie wyposażenia studentów, doktorantów i pracowników uczelni w osłony, będące dziś nieodłącznym elementem naszego życia, bez chwili namysłu zdecydowaliśmy się wesprzeć ten projekt – wyjaśnia Marek Piechocki, prezes LPP. – Zakupiliśmy dzianinę, zaprojektowaliśmy osłony oraz zleciliśmy produkcję 10 tys. sztuk kompletów. Bardzo mnie cieszy, że trafią one do tych, w rękach których jest przyszłość naszej medycyny.

Od początku trwania epidemii w Polsce, w ramach akcji #LPPpomaga, gdańska spółka wspiera nie tylko szpitale zakaźne i specjalistyczne. Na pomoc w formie zarówno finansowej, jak i rzeczowej, w postaci masek i innych środków ochrony, mogą liczyć także pogotowia ratunkowe, domy pomocy społecznej, fundacje, centra medyczne, przychodnie specjalistyczne czy powiatowe centra zdrowia. Lista beneficjentów cały czas się powiększa, a całkowita pomoc LPP na walkę z pandemią przekroczyła już wartość 5 mln zł. We wszystkie akcje pomocowe w ramach #LPPpomaga od początku zaangażowanych jest ponad setka osób z różnych działów firmy.

______________________________________________________________________________

LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś kolekcje na 25 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cronad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2. Oferta online kolekcji marek dostępna jest na 30 rynkach. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla ponad 24 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.