LPP wśród firm najlepiej raportujących ESG

W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie rozdano nagrody w 17. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Spośród 86 zgłoszonych publikacji doceniono sprawozdanie LPP.

Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju organizowany jest od siedemnastu lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska. Celem inicjatywy jest promocja i upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska oraz zaangażowania społecznego wśród firm i organizacji przygotowujących raporty ze swoich dokonań w tym zakresie.

Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 86 raportów, które oceniało grono ekspertek i ekspertów z dziedziny ESG, odpowiedzialnego biznesu oraz zrównoważonych finansów. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: debiut, raport organizacji pozabiznesowej, raport zintegrowany i raport zrównoważonego rozwoju. Właśnie w tej ostatniej wyróżniono gdańską spółkę.

Sprawozdanie LPP docenione zostało m.in. za opisanie szerokich działań firmy w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi i start-upami w celu wdrażania modeli cyrkularnych. Jury zwróciło również uwagę na sposób prezentacji procesu dialogu z interesariuszami oraz zdefiniowanie celów redukcji emisji w oparciu o SBTi. Nie bez znaczenia było potwierdzenie raportu przez zewnętrzną weryfikację.

LPP od kilku już lat raportuje swoje dokonania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Cieszy nas, że mimo rosnących oczekiwań interesariuszy zewnętrznych, po raz kolejny dostrzeżono wysoką jakość naszej publikacji. Jest to dla nas szczególnie motywujące w obliczu nadchodzących zmian w raportowaniu. Nowe regulacje prawne w tej dziedzinie sprawią, że z jednej strony znacząco wzrośnie liczba podmiotów, które będą zobowiązane publikować tego typu sprawozdania, ale też poszerzy się zakres publikowanych informacji. My już dziś mocno skupiamy się na tych wyzwaniach, tak aby być możliwie najlepiej przygotowanym do raportowania zgodnie z nowymi unijnymi standardami – komentuje Patrycja Zbytniewska, liderka ds. polityki społecznej i raportowania niefinansowego w LPP, prezeska Fundacji LPP.

 To drugie w ostatnim czasie wyróżnienie dla LPP za raport niefinansowy. W organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków dorocznym konkursie The Best Annual Report gdańska firma zdobyła Nagrodę Specjalną za raport zrównoważonego rozwoju dla przedsiębiorstw.

____________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowej. Od 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki czy Tel Awiw. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na blisko 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć ponad 2000 salonów o łącznej powierzchni 1,7 mln m2. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla blisko 30 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.