Ponad 100 uczniów z Gminy Trzebownisko uczestniczyło w półkoloniach współorganizowanych przez Grupę LPP

Ponad 100 uczniów z Gminy Trzebownisko uczestniczyło w półkoloniach współorganizowanych przez Grupę LPP

Po uruchomieniu nowego Fullfillment Center LPP Logistics w Jasionce w styczniu br., polski producent odzieży kontynuuje realizację programu wsparcia społeczności lokalnej we współpracy z Gminą Trzebownisko. W ramach organizacji wspólnych inicjatyw na rzecz najmłodszych mieszkańców, polska firma odzieżowa wsparła lokalne szkolnictwo, finansując zimowe półkolonie dla 104 uczniów Zespołu Szkół w Jasionce. To kolejny projekt realizowany we współpracy z przedstawicielami gminy, którego założeniem jest aktywizacja społeczna oraz upowszechnianie idei edukacji technologicznej i artystycznej wśród młodzieży poprzez uczestnictwo w procesach twórczych pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców. 

Podczas uroczystości zawieszenia wiechy na terenie inwestycji w czerwcu ub. roku, Grupa LPP podpisała list intencyjny dotyczący partnerskiej współpracy z Gminą Trzebownisko, potwierdzający chęć podejmowania wspólnych działań na rzecz mieszkańców gminy. Spółka nie zwalnia tempa w obszarze działań społecznych i podjęła decyzję o rozszerzeniu współpracy z podkarpackim samorządem, kontynuując inicjatywy skierowane do najmłodszych mieszkańców.

Jako spółka odpowiedzialna społecznie, chętnie angażujemy się w realizację projektów na rzecz mieszkańców okolic, w których prowadzimy działalność biznesową. Cieszymy się, że nasze działania pomagają młodzieży w rozwijaniu umiejętności i pasji. Chcemy ich wspierać w poszukiwaniach indywidualnych kompetencji poprzez szeroki wachlarz aktywności dopasowany do różnych zainteresowań – komentuje Sebastian Sołtys, wiceprezes LPP Logistics.

Półkolonie to kolejna inicjatywa Grupy LPP na rzecz rozwoju w Gminie Trzebownisko, po wyprawkach dla pierwszoklasistów, stypendiów dla najzdolniejszych uczniów oraz dodatkowych zajęć z języka angielskiego. Nowy projekt został skierowany do uczniów szkoły podstawowej i został podzielony na dwa turnusy, trwające od 16 do 20 lutego oraz od 23 do 27 lutego. W inicjatywie wzięło udział łącznie 104 dzieci, którym zapewniono wyżywienie oraz opiekę wykwalifikowanej kadry wychowawców i opiekunów. Każdego dnia przygotowano inny program aktywności, a w trakcie 9-godzinnych spotkań odbywających się od poniedziałku do piątku nie zabrakło gier i zabaw integracyjno-sprawnościowych. Uczestnicy mieli do dyspozycji sale lekcyjne i gimnastyczne, gdzie realizowano warsztaty taneczne, artystyczne i ruchowe. Dzieci mogły również wykazać się kreatywnością podczas zajęć plastycznych oraz z technologii druku 3D, podczas których miały okazję samodzielnie drukować zaprojektowane breloczki. Ponadto, dla młodzieży zorganizowano wycieczki do kina oraz kręgielni, gwarantujące lepszą integrację z grupą rówieśników. Ważnym punktem harmonogramu okazały się codzienne zajęcia z robotyki i programowania, oparte na programie wykorzystującym klocki Lego oraz warsztaty programowania z elementami języka angielskiego w środowisku gry Minecraft.

Urozmaicone warsztaty okazały się ciekawym i atrakcyjnym sposobem na spędzenie ferii zimowych, a pomysł półkolonii został pozytywnie odebrany zarówno przez dzieci, jak i rodziców.

Dzięki współpracy z Grupą LPP uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i podnosić kompetencje w różnych obszarach, a także spędzać czas z rówieśnikami w kreatywny sposób. Półkolonie spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony młodzieży, jak i rodziców. W przypadku takich działań najważniejszym wyznacznikiem pomyślności przedsięwzięcia jest radość i uśmiech – kiedy dzieci wracają do domu szczęśliwe i nie mogą doczekać się następnego dnia zajęć, a rodzice pytają o możliwości kontynuowania programu, bez wątpienia możemy mówić o sukcesie – podkreśla Sławomir Porada, zastępca wójta Gminy Trzebownisko.

 

__________________________________________________

LPP Logistics jest operatorem logistycznym zarządzającym siecią zaopatrzenia i dystrybucji Grupy LPP obejmującą centra dystrybucyjne i magazyny typu Fulfillment Center o łącznej powierzchni blisko 460 tys. m2. Działa na 3 kontynentach zapewniając pełen zakres usług logistycznych – od frachtu morskiego, kolejowego i drogowego, poprzez działalność własnej agencji celnej, aż po zaawansowaną logistykę magazynową wykorzystującą nowoczesne systemy, jak WMS, automatykę magazynową czy rozwiązania typu Warehouse Intelligence oparte na algorytmach sztucznej inteligencji.

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki czy Tel Awiw. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na blisko 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć ponad 1800 salonów o łącznej powierzchni 1,5 mln m2. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla ponad 24 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.