Stypendia dla uzdolnionych uczniów – podsumowanie pierwszego roku wspólnego projektu LPP i Gminy Brześć Kujawski

Stypendia dla uzdolnionych uczniów – podsumowanie pierwszego roku wspólnego projektu LPP i Gminy Brześć Kujawski

Zakończył się pierwszy rok projektu stypendialnego realizowanego w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, którego partnerem jest polska spółka odzieżowa LPP.  Na mocy tej współpracy, 26 uczniów brzeskich szkół podstawowych zostało uhonorowanych za osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2021/2022 r. Stypendia w wysokości 250 zł były przyznawane przez okres 10 miesięcy. Kontynuując działania skierowane do najmłodszych mieszkańców w ramach programu „Brześć Kujawski w Centrum Uwagi”, w czerwcu br. spółka LPP zaprosiła wyróżnionych stypendystów do siedziby głównej firmy w Gdańsku oraz do Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim.

– Jako burmistrz jestem dumny, że mamy w Brześciu Kujawskim tak wielu młodych i ambitnych uczniów, którzy potrafią wytrwale pracować na swoją przyszłość. Cieszę się, że jako gmina możemy wspierać uzdolnione dzieci i młodzież – to ogromna satysfakcja i radość móc nagradzać ich pracę oraz zaangażowanie. Mam nadzieję, że Program okaże się zachętą do podejmowania dalszych wyzwań i motywacją do osiągania kolejnych sukcesów dla całej społeczności szkolnej. Dziękuję firmie LPP za zaangażowanie w podejmowane inicjatywy i zaproszenie uczniów do Gdańska – komentuje burmistrz Brześcia Kujawskiego, Tomasz Chymkowski.

W trakcie wycieczki uczniowie poznali firmę LPP „od podszewki” oraz zgłębili tajniki projektowania odzieży i akcesoriów w biurze produktowym marki Cropp. Spotkanie było okazją do rozmowy z grafikami nadruków o poszukiwaniu inspiracji i ich współudziale w tworzeniu kolekcji. W Pruszczu Gdańskim stypendyści odkrywali zaawansowane technologie oparte na sztucznej inteligencji, usprawniające procesy logistyczne w jednym z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zwieńczeniem odwiedzin w LPP było uczestnictwo w profesjonalnej sesji fotograficznej, podczas której przechodząc i omawiając szczegółowo każdy etap realizacji zdjęć, młodzież dowiedziała się jak wygląda praca fotografa, wizażysty czy modela. Uczniowie poznali też proces tworzenia idealnych ujęć produktów marki Reserved, a także sami wcielili się w rolę modelów.

– Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom, którzy wykazali się nie tylko wyjątkowymi uzdolnieniami, ale i wytrwałością w zdobywaniu wiedzy. Cieszy nas fakt, że dzięki wieloletniej współpracy z brzeskim samorządem możemy zapewnić młodym ludziom lepszy start w dorosłość oraz wesprzeć ich w rozwoju zainteresowań. Mamy nadzieję, że wizyta w siedzibie LPP w Gdańsku była dla młodzieży wartościowym doświadczeniem oraz dodatkową motywacją do poszerzenia horyzontów – podkreślił Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP, prezes LPP Logistics.

____________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki czy Tel Awiw. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na blisko 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć blisko 2000 salonów o łącznej powierzchni 1,6 mln m2 i każdego roku dystrybuuje odzież oraz akcesoria na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla blisko 30 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.