Udział procentowy surowców bardziej zrównoważonych w odniesieniu do całkowitej wagi danego surowca


Bawełna Poliester Włólna celulozowe

2021/2022

12.03%29.35%17.11%

2022/2023

7.43%18.23%14.16%

Ochrona dobrostanu zwierząt


Podjęliśmy szereg inicjatyw chcąc mieć wpływ na dobrostan zwierząt. Zawarliśmy porozumienie z organizacją Otwarte Klatki, w ramach którego zobowiązaliśmy się do rezygnacji z naturalnych futer i przystąpiliśmy do międzynarodowej inicjatywy Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer).

Aktualnie 100% pierza używanego w naszych kolekcjach jest zgodnych z The Responsible Down Standard, który ma na celu ochronę kaczek i gęsi wykorzystywanych do produkcji puchu.

Korzystamy takżę z kaszmiru z recyklingu oraz dziewiczego pozyskiwanego w sposób odpowiedzialny, zgodnie z The Good Cashmere Standard® (GCS), niezależnego standardu zrównoważonego kaszmiru, opracowanego przez Aid by Trade Foundation (AbTF), którego celem jest poprawa dobrostanu kóz kaszmirskich, warunków pracy rolników i ochrona środowiska.

Angora

Rezygnacja w 2014 roku

Futra naturalne

Rezygnacja w 2016 roku

Moher

Rezygnacja w 2020 roku

Standardy używane do certyfikacji materiałów

Chcemy być wiarygodni, dlatego tam gdzie to możliwe wybieramy materiały bardziej zrównoważone, posiadające certyfikaty lub dające pewność, że powstały w sposób bardziej przyjazny środowisku.

GOTSGlobal Organic Textile Standard

Standard dotyczący materiałów organicznych, np. bawełny i lnu. Wyznacza obszerne kryteria środowiskowe i społeczne.

GRSGlobal Recycled Standard

Standard dotyczący tkanin zawierających włókno pochodzące z recyklingu, np. poliestru. Bazuje na kryteriach środowiskowych i społecznych.

OCSOrganic Content Standard

Standard dotyczący materiałów organicznych.

RCS Recycled Claim Standard

Standard dotyczący tkanin zawierających włókno pochodzące z recyklingu.