LPP zdobywcą tytułu Najlepszy Polski Pracodawca Roku

Firma LPP zajęła pierwsze miejsce w dorocznym rankingu najlepszych polskich pracodawców, przygotowanym przez redakcję Wprost. Gdańska spółka została doceniona m.in. za wzrost zatrudnienia i podwyżki. Doceniono także pomoc rzeczową i pieniężną, jaką LPP przekazała od początku wojny w Ukrainie.

Serwis Wprost.pl opublikował tegoroczny ranking „50 Najlepszych Polskich Pracodawców”. To specjalne, cykliczne zestawienie ma na celu docenienie firm, które dają stabilne zatrudnienie i troszczą się o swoich pracowników.

LPP odnotowało awans z siódmego na pierwsze miejsce r/r. W uzasadnieniu zwycięstwa podkreślono m.in. podwyżki dla pracowników, zwiększenie zatrudnia oraz wysoki procent umów o pracę. Jury doceniło również pomoc rzeczową i pieniężną, jako gdańska spółka przekazała od początku wojny w Ukrainie. Podczas uroczystej gali, na której nagrodę odebrały Marta Maciejewska, HR Retail Manager i Katarzyna Kucmida, HR Team Leader, wygłoszono laudację na cześć LPP:

To jedna z nielicznych polskich firm globalnych. W ciągu ostatnich 30 lat udało im się zbudować nad Wisłą największą firmę modową w Europie Środkowo-Wschodniej. Ze swoimi produktami są obecni już na 40 zagranicznych rynkach. I jak mało która firma wiedzą, jak dbać o swoich ludzi. (…) Nie przeprowadzali zwolnień grupowych, ani nie mają takich w planach. W zeszłym roku podwyższyli wynagrodzenia w każdej ze swoich spółek w Polsce i za granicą. Zamiast zwalniać, zatrudniają. W zeszłym roku dołączyło do nich 2 tys. nowych pracowników.

W tegorocznej, piątej edycji, wzięło udział ponad pół tysiąca największych przedsiębiorstw działających w Polsce. Pełne zestawienie najlepszych pracodawców znajduje się na stronie Wprost: Wydania specjalne, raporty i dodatki tygodnika Wprost

______________________________________________________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowej. Od 30 lat z sukcesem projektuje i sprzedaje swoje kolekcje i akcesoria w Polsce i za granicą. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć blisko 2400 salonów o łącznej powierzchni ponad 2 mln m2 i każdego roku dystrybuuje produkty na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla 43 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.