Raporty roczne LPP nagrodzone

W organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków dorocznym konkursie The Best Annual Report LPP zdobyło dwa wyróżnienia. Nagrodzono Sprawozdanie Zrównoważonego Rozwoju oraz Sprawozdanie Zarządu z Działalności Grupy Kapitałowej LPP.

The Best Annual Report to konkurs, który organizowany jest przez Instytut Rachunkowości i Podatków od osiemnastu lat. Głównym celem jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Organizatorzy promują w ten sposób działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce oraz kształtowania dobrych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek publicznych.

Podczas tegorocznej gali dwie nagrody odebrały reprezentantki LPP. Patrycja Zbytniewska, liderka ds. polityki społecznej i raportowania niefinansowego, odebrała Nagrodę Specjalną za raport zrównoważonego rozwoju dla przedsiębiorstw. Kapituła doceniła Sprawozdanie Zrównoważonego Rozwoju za rok 2022/23 za kompleksowość publikacji, uwzględniającej zarówno ujawnienia taksonomiczne, szanse i ryzyka, scenariusze klimatyczne oraz działania w zakresie praw człowieka.

Nagroda jest potwierdzeniem ciężkiej pracy, którą wykonują w naszej firmie wszystkie odpowiedzialne za powstanie raportu działy. W każdej kolejnej edycji dopracowujemy nasze sprawozdanie pod względem merytorycznym, w zgodzie z międzynarodowymi standardami raportowania, ale i wizualnym, odpowiadając na oczekiwania naszych interesariuszy, pracowników i kadry zarządzającej – mówi Patrycja Zbytniewska, liderka ds. polityki społecznej i raportowania niefinansowego w LPP, prezeska Fundacji LPP.

Drugie wyróżnienie gdańska spółka otrzymała w kategorii Najlepsze sprawozdanie z działalności. Sprawozdanie Zarządu z Działalności Grupy Kapitałowej LPP zostało docenione za doskonałą, nieszablonową strukturyzację tekstu, zwięzłość, konkret, budowanie obrazu sukcesu i wyjaśnianie jego korzeni. Jury podkreśliło również duży progres w raportowaniu.

Coroczne raportowanie ma na celu kompleksowe przedstawienie kondycji firmy, określenia bieżącej pozycji oraz nakreślenie planów, perspektyw i kierunku rozwoju. Kontakt z akcjonariuszami, do których docelowo kierowane jest nasze sprawozdanie, wymaga przemyślanej formuły, tak aby w czytelny sposób przedstawić wszystkie istotne dane i procesy. Bardzo nas cieszy, że doceniono formę, w jakiej tego dokonujemy – mówi odbierające nagrodę Magdalena Kopaczewska, dyrektorka ds. relacji inwestorskich.

Oba nagrodzone raporty znajdują się na stronie LPP:

Nagroda specjalnaSprawozdanie Zrównoważonego Rozwoju
Najlepsze sprawozdanie z działalnościSprawozdanie Zarządu z Działalności Grupy Kapitałowej LPP (od str. 8 do 81)

____________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowej. Od 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki czy Tel Awiw. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na blisko 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć ponad 2000 salonów o łącznej powierzchni 1,7 mln m2. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla blisko 30 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.