Flagowa marka LPP laureatem dwóch nagród w konkursie CEE Retail Awards

Kapituła konkursu CEE Retail Awards przyznała nagrody najlepszym podmiotom rynku nieruchomości handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku LPP zdobyło dwie statuetki za rozwój marki Reserved, którą doceniono w kategorii Sprzedawca branży fashion z salonami o powierzchni pow. 500 mkw. oraz Sprzedawca artykułów dziecięcych.

CEE Retail Awards to nagrody, które od szesnastu lat przyznaje europaproperty.com, wydawca magazynów i organizator wydarzeń branży nieruchomości komercyjnych. Jury docenia firmy, których działania wpłynęły na dynamikę rozwoju i konkurencyjność handlu detalicznego w regionie. Podczas gali przyznano statuetki w ponad 40 kategoriach, a w wydarzeniu wzięło udział przeszło stu przedstawicieli branży handlowej z regionu.

W tym roku gdańska spółka odebrała dwie statuetki za rozwój marki Reserved. Jury przyznało wyróżnienia w kategorii Sprzedawca branży fashion z salonami pow. 500 mkw. oraz Sprzedawca artykułów dziecięcych.

Dwie nagrody dla Reserved są potwierdzeniem renomy i uznania jakim nasza marka cieszy się w Europie Środkowo-Wschodniej. Z jednej strony zwrócono uwagę na kolekcje, które wpisują się w wiodące światowe trendy oraz na dbałość ich wykonania, co ma ogromne znaczenie również w przypadku artykułów dziecięcych. Z drugiej strony – doceniono dynamiczną ekspansję marki. Nasze salony powstają w najlepszych lokalizacjach. Przy tym duży nacisk kładziemy na komfort zakupów i wizualne aspekty naszych sklepów. To w połączeniu z rozwiązaniami technologicznymi, które implementujemy w salonach, ma niebagatelny wpływ na tzw. user experience doceniany przez coraz bardziej wymagającego klienta – podkreśla Krzysztof Bocianowski, dyrektor najmu i ekspansji w LPP, który reprezentował spółkę na gali.

Nagrody we wszystkich kategoriach CEE Retail Awards przyznawane są przez jury złożone z przedstawicieli branży, w tym dyrektorów galerii handlowych, przedstawicieli kluczowych najemców, reprezentantów dużych agencji retail, właścicieli obiektów handlowych, inwestorów oraz developerów.

____________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowej. Od 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki czy Tel Awiw. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na blisko 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć ponad 2000 salonów o łącznej powierzchni 1,9 mln m2 i każdego roku dystrybuuje odzież oraz akcesoria na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla blisko 30 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.